Co zawiera w sobie abonament telefoniczny?

telefon na abonament

Telefon na abonament – płacisz i wymagasz…         

Polska jest jednym z najlepiej rozwiniętych i nasyconych rynków telefonii komórkowej w Europie. Aby spełnić nasze zachcianki, większość operatorów decyduje się na wprowadzenie szeregu świadczeń dodatkowych, zwiększających atrakcyjność wybranej sieci. Walka o klienta to nie tylko jak najniższe stawki oraz oferty no-limit w przystępnych cenach. Wśród operatorów telefonii komórkowej królują gratisy w formie dostępu do usług premium czy dodatkowe pakiety, łączące wiele różnych świadczeń – telewizji, internetu i telefonu. Zobaczmy, które firmy przodują w dostarczaniu dodatkowych korzyści z podpisania umowy abonamentu.

Polska jest jednym z najtańszych państw w Unii Europejskiej pod względem opłat za usługi telekomunikacyjne. Gdy jednak weźmiemy pod uwagę poziom zarobków, wtedy szeroko pojęte „Państwa Zachodu” oferują korzystniejsze usługi, lecz „polska” cena bez uwzględnienia parytetu siły nabywczej jest wciąż atrakcyjna. Dlatego polscy operatorzy komórkowi muszą wdrażać cały szereg benefitów, zachęcających do podpisania długoterminowej umowy. Zasada jest prosta – im dłuższy okres świadczenia usługi, tym atrakcyjniejsze gratisy.

 

Na co może liczyć polski klient ?

Każdy operator telefonii komórkowej w naszym kraju dysponuje całym szeregiem bonusów. Klienci sieci Orange i Plus mogą obniżyć swoje miesięczne zobowiązania jeśli zdecydują się na połączenie abonamentu telefonicznego z innymi usługami: internetem mobilnym i telewizją. Wymagane jest również wykupienie konta bankowego.

Ofertą tego typu dysponuje również T-Mobile – Usługi Bankowe świadczone są przez Alior Bank. W tym wypadku korzyścią jest możliwość wzięcia pożyczki ekspresowej lub ustanowienie limitu na koncie w oparciu o terminową spłatę zobowiązań wobec T-Mobile.

Play postanowił skupić swoją uwagę na muzyce, czego efektem jest nieograniczony dostęp do ogromnych zasobów serwisu Tidal, bez ponoszenia dodatkowych opłat. Jedynym problemem jest limit transferu danych – ten można obejść, wykupując pakiet gwarantujący nieograniczone korzystanie.

oferta plusa smartdonOferta Plusa “SmartDom” łączy rachunki za telefon, internet oraz energię elektryczną. Plus jest również dostawcą prądu – pozwala to na przygotowanie naprawdę atrakcyjnej oferty.

Wirtualni operatorzy, dysponujący relatywnie mniejszymi środkami na promocję, również oferują bardzo interesujące dodatki. Najkorzystniej wygląda to w przypadku Mobile Vikings – nielimitowany dostęp do Facebooka i Messengera pozwala zaoszczędzić pokaźną ilość danych. Natomiast Virgin Mobile dorzuciło do tego jeszcze Twittera, GG oraz NK.

 

Jeśli szukasz telefonu na abonament to zacznij od porównania ofert w naszej porównywarce.

Komentarze

Marta

29 kwietnia 2017 o godz.18:04

Niecałe 2 lata temu, gdy brałam telefon na abonament to oferta dodatkowych usług była o wiele uboższa niz jest obecnie. ciekawa jestem co jeszcze będą dorzycali do abonamentu? Obiady abonentowe? 😉

Krzysztof Walas

01 maja 2017 o godz.14:06

Od samego początku telefonii GSM, gdy za aktywację płaciło się 500 zł + VAT, Plus GSM był i pozostaje najlepszy. Abonament w plusie wraz z dodatkowymi usługami to z tego co wiem najlepsza oferta na rynku. Dodatkowo w pakiecie jest taniej 😉

Nowy Smartfon Sony Xperia XZ Premium

01 maja 2017 o godz.19:26

[…] Podczas swojej prezentacji na MWC 2017 Sony zaprezentowało nowy model smartfona Xperia XZ Premium. Smartfon oferuje bardzo wydajne podzespoły, ze Snapdragonem 835 na czele, ale też kilka całkiem ciekawych […]

KarolAK

01 maja 2017 o godz.22:49

Nie ma sensy brać telefonu na abonament. Na kartę wychodzi taniej, a poza tym nie ma cyrografu.

Maj 2017 – Tani telefon na abonament w Play? | TamGdzieTaniej.pl

07 lipca 2017 o godz.21:59

[…] dostaniemy rozmowy i smsy bez limitu a także internet bez limitu. W abonamencie Formuła solo L dostaniemy kilka gratisów takich jak Roaming w UE na rozmowy i smsy bez limitu + 500MB danych w roamingu na miesiąc. […]

Skomentuj Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany