2 Patenty Jak Kupować Tanie Bilety Lotnicze W Porównywarce Cen

Przygodę z internetem rozpoczynałem jeszcze za czasów numeru dostępowego Telekomunikacji Polskiej, czyli nieco ponad 25 lat temu. Mój czas dzielę między siedzenie przed komputerem a podróżami po świecie.. To chyba dlatego, ludzie często mnie pytają jak organizuję moje wyjazdy i jak przy moich zarobkach mogę sobie pozwolić na latanie po świecie. Pomyślałem więc sobie, że napiszę krótki post o jednej z moich ulubionych stron do wyszukiwania lotów.

Oto więc jest mój krótki przewodnik po porównywarce cen lotów TamGdzieTaniej, w którym sprzedam Wam kilka moich “Patentów”.

Patent nr 1 – Zastanów się, w jaki dzień rezerwujesz lot

Kalendarz tanich lotów 2017.
Nie mam wcale na myśli dnia w którym lecisz ale dzień, w którym faktycznie siedzisz przed komputerem lub z telefonem w ręku i wyszukujesz loty. Czy wiedziałeś, że najtańsze bilety są we Wtorek i Czwartek? W te właśnie dni wiele linii lotniczych uwalnia kolejne pule wolnych miejsc. Najdrożej wychodzi bukowanie biletu w Weekend. To najczęściej w weekendy większość ludzi planuje wakacje. Linie lotnicze dobrze o tym wiedzą i podnoszą ceny.

Ale w weekend też opłaca się szukać. Tydzień temu kolega kupił bilety do Lionu po niecałe 180 zł z 2 strony. Jak się okazuje, sobota jest chyba ulubionym dniem na wprowadzanie nowych promocji.

 

 

Patent nr 2 – Szukaj Często, Lataj Tanio

Przeglądam Tamgdzietaniej kilka razy w tygodniu. A może nawet kilka razy dziennie. Właściwie, to chyba jestem od tej strony uzależniony jak Netoholik od Facebooka. Przeglądam wszystkie kierunki godzinami w poszukiwaniu tanich biletów do egzotycznych miejsc. Czasami gdy budzę się w nocy włączam laptopa i sprawdzam ceny biletów do Indii czy do Tajlandii. Nie raz zdarzyło mi się zasypiać z laptopem na kolanach. Raz nawet obudziłem się a w mojej poczcie było potwierdzenie rezerwacji biletu z Barcelony do Male. Tak, bilet na Malediwy! Z przesiadką w Londynie 😉 Kosztował niecały 1000 zł. Nie mogłem go nie kupić!!!

 

Kto często szuka ten nie przepłaca

Regularne sprawdzanie cen najlepiej sprawdza się u tych, którzy często korzystają z Tanich Linii Lotniczych takich jak Ryanair, WizzAir czy EasyJet. Tani przewoźnicy często wstrzymują wyprzedaże wolnych miejsc aż do 48 godzin przed lotem. Nie rezygnuj jednak ze zdrowego rozsądku. Jeśli będziesz czekać zbyt długo, może się okazać, że nie ma wolnych miejsc 🙁

Zobacz także inne porady dla podróżujących.

 

 Na pewno macie sporo własnych trików. Podzielcie się nimi w komentarzach.

Komentarze

Najlepsza Torba Podręczna Do Samolotu – Wszystkie Linie Lotnicze

08 marca 2017 o godz.14:14

[…] i latanie w różne dziwne miejsca o czym możesz przeczytać w moim krótkim poradniku o tym jak rezerwować bilety lotnicze przy pomocy porównywarki cen […]

A Satwski

08 marca 2017 o godz.15:33

Bardzo przydatna informacja. Dzięki 😉

Jak Kupować Tanie Bilety Lotnicze W Porównywarce

11 marca 2017 o godz.17:23

[…] których czasami rozmawiam z Towarzyszami Podróży. Tych, którzy nie czytali części pierwszej: 2 Patenty Jak Kupować Tanie Bilety Lotnicze W Porównywarce Cen – odsyłam do poprzedniego postu w którym wyjaśniam zalety częstego sprawdzania cen […]

Skomentuj Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany