Revolut – Karta płatnicza jakiej nie znacie…

Z Revolutem spotkałem się rok temu. Polecił mi go znajomy, który sporo podróżuje po świecie. Pobrałem apkę, doładowałem konto i dokonałem pierwszego zakupu przez internet w ciągu 5 minut od rejestracji za pomocą wirtualnej katy visa. Szok!

Co to jest Revolut ?

Revolut, to właściwie taki wirtualny bank, który oferuje darmowe konto, darmowe karty płatnicze, darmowe transakcje międzynarodowe, darmowe wypłaty z bankomatów za granicą (do 200 euro), najlepsze na rynku kursy walut i jedną z najlepszych aplikacji jakie widziałęm.

Rejestracja w Revolut

Apka Revolut’a dostępna jest na androida oraz iOs i jest niezbędna do założenia konta. Można ją pobrać bezpośrednio z iTunes lub PlayStore, ale klikając w muj link polecający dostaniesz darmową wypukłą kartę plastikową MasterCard, za której wydanie normalnie trezba zapłacić chyba ze 20zł. Link poolecający. Po zainstalowaniu apki i wpisaniu podstawowych danych należy dokonać weryfikacji dokumentu tożsamości – apka ma wbudowany skaner więc wystarczy skierować kamerę na dowód lub paszport. Weryfikacja trwa zazwyczaj kilka minut.

Doładowanie konta

Konto można doładowywać na 4 sposoby z tego co wiem… Można to zrobić poprzez dodanie karty płątniczej lub kredytowej a następnie doładowywać o tyle ile się chce minimum 20zł – jednym kliknięciem. Od momentu kliknięcia do momentu kiedy pieniądze są do naszej dyspozycji trezba zaczekać….około 3 sekund!!! Konto można także doładować przelewem – Revolut daje numer konta osobistego. Możliwe jest także dołądowanie z innego Revoluta – przez znajomego lub klienta. Możliwe jest też wysłanie linku z żądaniem zapłąty nawet do osoby, która nie posiada Revoluta – będzie mogła zapłącić przez bramkę do obsługi kart płatniczych.

Korzystanie z Revoluta

Revolut to nie tylko karta wirtualna. Sam osobiście używam 3 kart plastikowych – jedna dla córki, jedna dla mnie i jedna zapasowa. Dla każdej z kart można przypisać limit miesięczny – przydatne gdy kartę dajemy dziecku. Każdą kartę możemy zablokować i odblokować przy pomocy apki. Zmiana pinu wygląda podobnie.

Za pomocą aplikacji można także zamawiać karty, przesyłąć pieniądze, dzielić się rachunkiem w restauracji, kupić ubezpieczenie lub VIP lounge na lotnisku. Jednak moją ulubioną funkcją jest Voult – czyli skarbonka. W zależności jak ją ustawimy skarbonka przechwytuje „resztę” z każdej tranzakcji. Jak płacimy 2.49…to apka zaokrągla do 3.00 a 0.51 ląduje w skarbonce. W ciągu 3 miesięcy w mojej skarbonce wylądowało ponad 200 zł

Zamawinie nowej kart trwa mniej niż minutę. Wystarczy wybrać kartę i podać adres dostawy. Karta kosztuje. Jej przesyłka niekmoniecznie. Warto wybrać najtańszą opcję – karta i tak przychodzi wcześniej niż podaje Revolut.

W Revolucie są także zaawansowane statystyki, dzięki którym możesz sprawdzić ile wydałeś w danym kraju lub na wybrany typ zakupów. Dostaniesz też powiadomienie o każdej tranzakcji więc w przypadku kradzieży czy zgubienia karty – dowiesz się o tym przy pierwszej próbie użycia – a nie po miesiącu…

Pracujesz za granicą ?

Jeśli tak jak ja, pracujesz za granicą to docenisz Revoluta jeszcze bardziej. Revolut da ci nhumer konta na które możesz przyjmować wypłatę bez konieczności zakłądania konta bankowego, które w niektórych krajach takich jak Wielka Brytania zakłąda się ciężko i długo.

Podsumowując, po roku używania mogę jasno stwierdzić, że ciężko będzie przebić Revoluta. Może dla tego, że jest to niewielki bank i zmiany zachodzą tu szybciej…a może dla tego, że jest to bank stworzony z myślą o kliencie indywidualnym ? A może dla tego, że jest to bank angielski… Tak czy inaczej, bez względu na to czy mieszkasz w Polsce, Holandii czy Anglii – Revolut jest doskonałym rozwiązaniem finansowym dla zwykłego użytkownika.

Aby otrzymać za darmo pierwszą fizyczną kartę płatniczą Revolut kliknij TUTAJ

Komentarze

Skomentuj Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany